|
Member Login
Toggle navigation
About
District Governor
District Governor Blog
District Organizational Chart
District History
Connections Newsletter
Rotary Zones 28 & 32
Rotary International
Clubs & Members
Find A Club
Map of Clubs in District
District Charitable Foundation
District Leadership Opportunities
Club Insurance
RI Service Representatives
Recommended Speakers List
Speaker Recommendation Form
Events
District 5370 Conference
District Upcoming Events
Get To Know Rotary
30th Rotary Integrity Awards
RYLE 2024
RYPEN 2024
Club Upcoming Events
Governance
District 5370 Bylaws
District Policy Manual
District Leadership Handbook
District Strategic Plan
District Board Meeting Minutes & Financial Statements
District Governance Committee
District Committees
Indigenous Relations
International Service
Community Service
Rotary Foundation
About The Rotary Foundation
Foundation Programs
District Grants Committee
Polio Plus
Annual Program Fund
Endowment Fund
Scholarships
Vocational Training Teams
Rotary World Peace Fellowship
District 5370 Paul Harris Society
TRF Canada
ROTARACT
Learning & Development
Membership
Peacebuilder Committee
Diversity, Equity, and Inclusion
Friendship Exchange
Employment Partnership
Youth Services
Youth Services
Vulnerable Persons Record Checks
Youth Exchange
INTERACT
RYLA
RYLE
RYPEN
Resources
Document & Link Library
Virtual Learning Library
Abuse and Harassment Policy
Connect
District Organization Chart with Photos
Switch to List View
<< Previous Year
Current Year: 2023-2024
Next Year >>
District Governor
Brent Collingwood
District Governor
Edmonton Riverview
District Executives
Brian Edwards
District Governor Elect
Edmonton
John Nicoll
Immediate Past Governor
Edmonton Northeast
Ramesh Ferris
District Governor Nominee
Whitehorse Rendezvous
District Officers and Directors
Kevin Romanchuk
District Treasurer
Athabasca
Robert Prybysh PHF
District Secretary
Edmonton Glenora
Kelly Baker
Community Services
Edmonton Northeast
Nadine LaCroix
Membership Chair
Grande Prairie Swan City
Jody Swanson
Learning and Development Chair
St. Albert
Roman Bayrock
International Services
Edmonton South
Tamara Larson
Public Image Chair
Edmonton Whyte Avenue
Karen Munjak
Youth Services Chair
Grande Prairie Rotary
Pauleanne Codilla
District Rotaract Representative
*Rotaract University of Alberta
District Office
District Office Manager- non-voting
*District 5370
Donna Barrett
District Foundation Chair
Edmonton Sunrise
Assistant/Area Governors
Rob Blain
1
Fort Nelson
Ramesh Ferris
2
Whitehorse Rendezvous
Carol Haley
4
Morinville Sturgeon
Myrna Findt
5
Spruce Grove
Terry Demers
6
Edmonton South
Brad Lohner
7
Edmonton Sunrise
Melinda Noyes
8
Edmonton
Jennifer Stone
9
Camrose
Jason Whiting
10
Lloydminster
Nevis Prufer
11
Whitecourt
Devon Potter
12
Grande Prairie After Five
Dennis Radbourne
13
Fairview
Jeanette Bancarz
14
Edmonton Mayfield
Brian SCOTT
16
Athabasca
John Vrolijk
17
YEG Passport
Marilyn Mucha
18
YEG Passport