BUDGET (Meets at Direction of Chair) 

Jennifer Thompson, Chair

CLASSIFICATION/MEMBERSHIP (2nd & 4th Wed., Noon, Hills Restaurant)

Scott Millsap & Kyle Weir, Co-Chairs

MARKETING & COMMUNICATIONS (2nd Wed., 3:00 p.m., Empire Health Foundation Bldg., 1020 W. Riverside Ave.)

Meagan Garrett & Kevin Berkompas, Co-Chairs

DEVELOPMENT COORDINATION COMMITTEE (Meets as needed)

Debra J. Rauen, Chair

FELLOWSHIP (Meets as Needed)

Todd Eklof & Bailee Neyland, Co-Chairs

ROTARY FAMILY TASK FORCE (Subcommittee of Fellowship)

Michael H. Church, Chair

FOSTER KIDFEST COMMITTEE (Meets at Direction of Chair)

Alene Alexander-Scrudder & Marty Gonzales, Co-Chairs

GREETERS (Meets as Needed)

Richard T. O'Connor & Gary Stokes, Co-Chairs

HUMAN RESOURCE (Meets Quarterly, Members Appointed by Board)

Patricia L. Partovi, Chair

INVOCATION (Meets as Needed)

Loran F. Graham, Chair

MEMBERSHIP DEVELOPMENT (Meets as Needed)

Chud Wendle & Michael H. Church, Co-Chairs

NEW GENERATIONS (Meets at Direction of Chairs)

C. Eric Christiansen & Josiah Roloff, Co-Chairs

NEW MEMBER INVOLVEMENT (Meets quarterly at Location TBD)

Janelle Lee & Jahn Schmitz, Co-Chairs

PIANO PLAYING (Meets as Needed)

Gregory G. Tenold, Chair

PRESIDENT'S ADVISORY COMMITTEE (Meets at Direction of Chair)

Michael H. Church, Chair

SONG LEADING (Meets as Needed)

Jerry Altig, Chair

PROGRAM (1st Tues., Noon, O'Doherty's Irish Grille)

John Driscoll & Mark Barnes, Co-Chairs

ROTARY INFORMATION COMMITTEE (Meets as Needed)

Jason Farrow, Chair

COMMUNITY SERVICE

CIVIC AFFAIRS (3rd Tues., 4 p.m., Washington Cracker Bldg., Terrain, 304 W. Pacific Ave.)

Marie Strohm & Shelly Wynecoop, Co-Chairs

DISABILITY SERVICE (3rd Tues., Noon, Hospice Admin Bldg., 121 S Arthur)

Chad Dashiell & Paula Nordgaarden, Co-Chairs

PARTNERS FOR WORK

Brian Behler, Chair

SPOKANE ROTARY FOUNDATION (Meets as Needed)

John Lee, Chair

SPOKANE ROTARY FOUNDATION TRUSTEES (Meets as Needed)

President:  Frank Storey / V.P.:  Lawrence A. Stanley / Secretary-Treasurer:  Thomas M. Patrick

SUPPORT OUR VETERANS COMMITTEE (Meets at Direction of Chair)

Kurt Weigel, Chair

YOUTH SERVICE (3rd Thurs., 7:30 a.m., Express Employment, 331 W. Main Ave.)

Kate Benson & Darin Christensen, Co-Chairs
 

INTERNATIONAL SERVICE

INTERNATIONAL SERVICE (3rd Tues., Noon, Hills Restaurant)

D. Patrick Jones & Karen Mobley, Co-Chairs

PAUL HARRIS FELLOW COMMITTEE (Meets as Needed)

Debra J. Rauen, Chair

VOCATIONAL SERVICE (Meets at Direction of Chairs)

Tim Henkel and Shelley Redinger, Co-Chairs